flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області

Правила внутрішнього службового розпорядку для працівників Лисичанського міського суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

Загальними зборами працівників

Лисичанського міського суду

Луганської області

Протокол від 22.11.2016 року № 1

ПРАВИЛА 
внутрішнього службового розпорядку Лисичанського міського суду Луганської області

 

І. Загальні положення 

  1. Правила внутрішнього службового розпорядку для працівників Лисичанського міського суду Луганської області (далі – Правила) розроблені відповідно до вимог статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII; Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016 року  № 50  та інших нормативно-правових актів.
  2. Ці правила поширюються на суддів, державних службовців, працівників патронатної служби, службовців та робітників (далі - працівників суду) та є обов’язковими до виконання, визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку Лисичанського міського суду Луганської області, режим роботи, умови перебування працівників в суді та забезпечення раціонального використання їх робочого часу.
  3. Службова дисципліна в суді ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання працівниками суду своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.
  4. Правила внутрішнього службового розпорядку в суді затверджуються загальними зборами працівників суду.
  5. Правила внутрішнього службового розпорядку суду доводяться до відома всіх працівників суду під підпис.

 

ІІ. Загальні правила етичної поведінки в суді 

  1. Працівники суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.
  2. Працівники суду у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.
  3. Працівники суду повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
  4. Працівники суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

 III. Порядок прийняття, переведення та звільнення працівників 

  1. Судді призначаються, обираються та звільняються з посади у порядку, встановленому Законом України „Про судоустрій і статус суддів”.
  2. Призначення на посади, переведення та звільнення з посад працівників апарату суду проводиться відповідно до Законів України „Про судоустрій і статус суддів”, „Про державну службу”, Кодексу законів про  працю  України   в  порядку, передбаченому вимогами законодавства.
  3. Прийняття до суду на посади державних службовців здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України, відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246.
  4. Другий за результатами конкурсу кандидат на зайняття вакантної посади державної служби має право на призначення на таку посаду протягом одного року з дня проведення конкурсу, якщо посада стане вакантною, а також у разі, якщо переможець конкурсу відмовився від зайняття посади або йому відмовлено у призначення на посаду за результатами спеціальної перевірки.
  5. Прийняття на посади керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду здійснюється за наказом начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області за поданням голови суду.
  6. Прийняття на посади помічника голови суду, помічника заступника голови суду та помічника судді здійснюється за наказом керівника апарату суду за поданням судді відповідно до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 року №14 із змінами.
  7. У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації державного органу переведення державного службовця на рівнозначну або нижчу (за його згодою) посаду в державному органі, якому передаються повноваження та функції такого органу, здійснюється без обов’язкового проведення конкурсу.
  8. При прийнятті на роботу до апарату суду працівників посади яких не відносяться до посад державних службовців, конкурс не проводиться, прийняття на роботу здійснюється на загальних підставах згідно з Кодексом Законів про працю України.
  9. Особи, які працевлаштовуються до суду, зобов’язані подати:

-паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

-трудову книжку;

-дипломи про освіту, науковий ступінь або вчене звання тощо;

-реєстраційний номер облікової картки платника податків, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті;

-медичну довідку встановленої форми;

-свідоцтво про обов’язкове державне соціальне страхування (за наявності).

Військовозобов’язані громадяни додатково подають військові квитки або тимчасові посвідчення, видані замість військових квитків, а призовники – посвідчення про приписку до призовних дільниць.

Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців подають також:

- особову картку державного службовця з відповідними додатками та фотокарткою розміром 4х6 сантиметрів;

- декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру  за минулий рік;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою ( з 01.05.2017р.);

- підписане претендентом попередження про встановлені чинним законодавством України обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням.

Усі копії документів подаються разом з оригіналами і завіряються провідним спеціалістом з питань персоналу або спеціалістом з питань персоналу, після чого оригінали повертаються.

При прийнятті на роботу забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

  1. Призначення (прийняття), переведення та звільнення працівників апарату суду здійснюється за наказом керівника апарату суду.

Призначення на посаду та звільнення з посади помічника судді здійснюється за наказом керівника апарату суду за  поданням судді.

Призначення на посаду та звільнення з посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду здійснюється за наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови суду.

Громадяни, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу, про що робиться запис у трудовій книжці. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в його особовій справі.

При прийнятті на державну службу державний службовець знайомиться з вимогами і обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про запобігання корупції" та "Про захист персональних даних", Правилами етичної поведінки державних службовців, про що робиться письмове засвідчення в його особовій справі.

  1. На підставі акта про призначення (обрання) судді чи звільнення судді з посади, голова суду видає відповідний наказ. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його суддівському досьє.
  2. З метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, при прийнятті до суду на державну службу може встановлюватися випробування терміном до 6 місяців, працівникам, посади яких не відносяться до державних службовців, може встановлюватися випробування терміном до 3 місяців, робітникам – до 1 місяця. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про призначення (прийняття) на роботу.
  3. Призначеного або переведеного в установленому порядку на іншу роботу працівника суду до початку роботи керівництво суду або за його дорученням інша відповідальна особа зобов’язані ознайомити:

- з цими Правилами, Правилами поведінки працівника суду та посадовою інструкцією під підпис; 

-визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

-провести інструктаж з питань техніки безпеки, охорони праці, протипожежної та техногенної  безпеки, ознайомити з відповідними інструкціями.

  1. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах та в порядку, встановленому законодавством.

Державні службовці та інші працівники апарату суду мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво суду письмово за два тижні.

         У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівництво суду повинно розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється згідно з положеннями Закону України "Про державну службу":

         1) у разі втрати права на державну службу або його обмеження (стаття 84 ЗУ "Про державну службу");

         2) у разі закінчення строку призначення на посаду державної служби (стаття 85 ЗУ "Про державну службу");

         3) за ініціативою державного службовця або за угодою сторін (стаття 86 ЗУ "Про державну службу");

         4) за ініціативою суб’єкта призначення (стаття 87  ЗУ "Про державну службу");

         5) у разі настання обставин, що склалися незалежно від волі сторін (стаття 88 ЗУ "Про державну службу");

         6) у разі незгоди державного службовця на проходження державної служби у зв’язку із зміною її істотних умов (стаття 43 ЗУ "Про державну службу");

         7) у разі досягнення державним службовцем 65-річного віку, якщо інше не передбачено законом;

         8) у разі застосування заборони, передбаченої Законом України "Про очищення влади".

         Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю, та Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011р. №14.

  1. Звільнення працівника оформляється наказом.
  2. При звільненні працівника забезпечується передача цим працівником всіх службових документів та матеріальних цінностей іншій особі, визначеній керівництвом суду.
  3. Днем звільнення працівника апарату суду є останній день його роботи. В день звільнення працівнику видається трудова книжка, до якої вноситься запис про звільнення, копія наказу надсилається до бухгалтерії територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області для проведення з ним остаточного розрахунку.
  4. Записи про призначення (прийняття), переведення та звільнення працівника суду, а також про нагороди та заохочення заносяться до трудової книжки. Відомості про стягнення до трудової книжки не заносяться.

Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 із змінами та доповненнями.

Трудові книжки працівників суду зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію обліку, зберігання, ведення та видачу трудових книжок покладається на провідного спеціаліста з питань персоналу та спеціаліста з питань персоналу.

 Основні права та обов’язки працівників суду

 Основними трудовими правами працівників суду є:

- право на належні, безпечні й здорові умови праці;

- право на відпочинок, який встановлено чинним законодавством;

- право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом;

- право на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності;

- право на звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади.

  1. Крім викладеного, судді мають права, пов’язані із здійсненням правосуддя, що визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами. Суддя відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду в порядку, встановленому законом. Судді можуть утворювати об’єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.
  2. Державні службовці суду відповідно до Закону України „Про державну службу” мають право:

         1) повагу до своєї особистості, честі та гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку керівників, колег та інших осіб;

         2) чітке визначення посадових обов’язків;

         3) належні для роботи умови служби та їх матеріально-технічне забезпечення;

         4) оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби та рангу;

         5) відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;

         6) професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу;

         7) просування по службі з урахуванням професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов’язків;

         8) участь у професійних спілках з метою захисту своїх прав та інтересів;

         9) участь у діяльності об’єднань громадян, крім політичних партій у випадках, передбачених Законом України "Про державну службу";

         10) оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади державної служби, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;

         11) захист від незаконного переслідування з боку державних органів та їх посадових осіб у разі повідомлення про факти порушення вимог Закону України "Про державну службу;

         12) отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень, у випадках, встановлених законом;

         13) безперешкодне ознайомлення з документами про проходження ним державної служби, у тому числі висновками щодо результатів оцінювання його службової діяльності;

         14) проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.

          

Мають право користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією України і законами України.

 

  1. Працівники суду користуються також іншими правами, які встановленні чинним законодавством України.
  2. Працівники суду зобов’язані:

- особисто виконувати доручену їм роботу;

- додержуватися виконавчої і трудової дисципліни;

- дбайливо ставитися до майна і технічних засобів, які належать суду; ефективно використовувати обчислювальну та іншу оргтехніку, обладнання, раціонально та економно витрачати матеріали, електроенергію та інші матеріальні ресурси (цінності);

- додержуватись режиму роботи суду;

- своєчасно, до початку роботи, прибути на робоче місце та підготуватися до виконання трудових обов’язків;

- виконувати накази і розпорядження керівництва суду та своїх безпосередніх керівників, наданих у межах їхніх повноважень;

- знати і виконувати вимоги, встановлені правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки та протипожежного захисту;

- дотримуватись чистоти у приміщенні суду та на своєму робочому місці;

- суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління у приміщенні (на робочих місцях, в кабінетах та у місцях загального користування) суду;

- своєчасно подавати спеціалісту з питань персоналу або провідному спеціалісту з питань персоналу відомості про зміни, що відбулися у працівника (про вступ до навчального закладу та про його закінчення, зміни прізвища, складу сім’ї, домашньої адреси, номеру телефону, зняття з військового обліку тощо).

  1. Крім загальних трудових обов’язків, передбачених трудовим законодавством, державні службовці суду відповідно до статті 8 Закону України „Про державну службу” зобов’язані:

         1) дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

         2) дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки;

         3) поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;

         4) з повагою ставитися до державних символів України;

         5) обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації;

         6) забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів;

         7) сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов’язки;

         8) виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України;

         9) додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

         10) запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби;

         11) постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;

         12) зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали йому відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;

         13) надавати публічну інформацію в межах, визначених законом.

Державні службовці виконують також інші обов’язки, визначені у положеннях про структурні підрозділи суду та посадових інструкціях, затверджених керівником апарату суду.

Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень. У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, державний службовець зобов’язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні – повідомити вищу за посадою особу.

  1. Працівники суду виконують також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
  2. Коло прав та обов’язків, які виконує кожен працівник апарату суду відповідно до посади, обумовлюється в посадовій інструкції.

 

  1. Основні права та обов’язки керівництва суду

 

  1. Керівництво суду має право:

- вимагати від працівників суду дотримання Правил внутрішнього службового розпорядку та інших нормативно-правових актів, які регулюють питання діяльності суду;

- вимагати від працівників суду якісного та своєчасного виконання своїх обов’язків;

- вживати відповідних заходів для морального та матеріального заохочення працівників суду, застосовувати необхідні заходи щодо притягнення порушників трудової дисципліни до відповідальності;

- користуватися іншими правами відповідно до норм чинного законодавства України.

  1. Керівництво суду зобов’язано:

- забезпечити раціональну організацію діяльності суду та праці кожного працівника;

-  забезпечити кожного працівника робочим місцем, створити здорові та безпечні умови праці;

- затвердити чітко визначений обсяг посадових обов’язків за посадою працівника;

- неухильно дотримуватись законодавства про працю та правил охорони праці, вживати заходів для вчасного усунення причин і умов, що перешкоджають нормальній роботі працівників;

- створювати необхідні умови для виконання працівниками своїх повноважень та ефективного використання робочого часу, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці;

- забезпечити суворе дотримання трудової дисципліни, приймати заходи впливу до порушників трудової дисципліни;

- контролювати дотримання працівниками суду вимог інструкцій по техніці безпеки та протипожежній охороні;

- забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників та рівня їх правових знань;

- виконувати інші обов’язки, передбачені актами законодавства України.

 

  1. Робочий час, час відпочинку та їх використання

 

  1. Тривалість робочого часу працівників суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. У суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота та неділя.
  2. За угодою між працівником та керівництвом суду у випадках передбачених ст. 56 КЗпП України може бути встановлено неповний робочий день чи тиждень з оплатою пропорційно відпрацьованому часу.
  3. У суді встановлюється наступний режим роботи:

 

                                              з понеділка по четвер                 п’ятниця

 

Початок робочого дня:                      08-00 год.                                  08-00 год.

Перерва:                            з 12-00 год. до 12-45 год.    з 12-00 год. до 12-45 год.

Закінчення робочого дня:       17-00 год.                                          15-45 год.

Вихідні дні:                                        субота,  неділя

 

Напередодні святкових та неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Час перерви для відпочинку і харчування не зараховується до робочого часу і використовується працівником на власний розсуд.

Прийом громадян керівництвом та працівниками суду в суді здійснюється з дотриманням вимог Закону України «Про звернення громадян» та Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом ДСА України від 17.12.2013 р. № 173 відповідно до графіка, затвердженого головою суду.

Графік прийому громадян вивішується в приміщенні суду на видному місці.

  1. Облік робочого часу працівників суду проводиться шляхом занесення відповідних даних до табелю обліку використання робочого часу.
  2. Забороняється у робочий час відволікати працівників суду від їх безпосередніх обов’язків для виконання громадських доручень та проведення різноманітних заходів, не пов’язаних із діяльністю суду, скликати збори, засідання, наради з громадських питань.
  3. Працівникам суду надаються відпустки передбачені Законом України «Про відпустки», КзпП України та іншими нормативно-правовими актами.
  4. Суддям відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів» надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих (42 календарних дні) з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
  5. Державним службовцям суду згідно з Законом України "Про державну службу" надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі середньоміячної заробітної плати. За кожний рік державної служби після досягнення п'ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток визначається Кабінетом Міністрів України.

  1. За рішенням керівництва суду працівники можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки в порядку, встановленому чинним законодавством. Невикористана відпустка надається працівнику у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
  2. Тривалість і порядок надання відпусток іншим категоріям працівників суду передбачено Законом України „Про відпустки” та Кодексом законів про працю України.
  3. Черговість надання щорічних відпусток визначається графіками надання щорічних відпусток, які складаються та затверджуються на кожний календарний рік у грудні поточного року на наступний рік та доводяться до відома працівників суду під розписку.

         Графік відпусток суддів затверджується головою суду.

 Графік відпусток працівників апарату суду затверджується керівником апарату суду.

При складанні графіків беруться до уваги інтереси суду, особисті інтереси працівників та можливості їхнього відпочинку тощо.

         Графік є обов’язковим для працівників суду. Зміна графіка допускається лише за згодою керівництва суду. Перенесення відпусток на інший час може мати місце у випадках, передбачених законодавством та за згодою сторін.

  1. На прохання працівника щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

 

VII. Використання приміщень і обладнання суду

 

  1. Вхід у приміщення суду здійснюється у такому порядку:

      -  з 7 год. 30 хв.: для працівників суду за службовими посвідченнями;

      -  з 8 год. 00 хв.:

 -    для працівників інших державних установ за службовими посвідченнями;

                -  для депутатів рад усіх рівнів за депутатськими посвідченнями;

                -  для осіб, які викликані для участі в судовому засіданні, за попередньо складеними списками та документами, які посвідчують особу;

                -  для осіб, що прибули до суду згідно графіку прийому громадян,  за документами, які посвідчують особу, з реєстрацією в журналі обліку відвідувачів.

  1. Вхід відвідувачів до будівлі суду припиняється за 15 хвилин до закінчення робочого дня.

Працівники суду повинні завершити роботу та залишити приміщення  суду до 19.00 годин з дотриманням вимог цих Правил.

Під час обідньої перерви з 12.00 години до 12 години 45 хвилин сторонні особи, які не є працівниками суду повинні бути видалені з приміщення суду.

  1. Технічний персонал допускається у приміщення суду перед початком робочого дня з 6.00 годин і після закінчення робочого дня до 21.00 години. Прибирання службових приміщень проводиться при зачинених дверях кабінетів.
  2. Забезпечення безпеки суддів та працівників апарату суду, підтримання громадського порядку в суді, припинення неповаги до суду, а також охорону приміщення суду, здійснення належного правосуддя, забезпечення безпеки учасників судового процесу та осіб, взятих під захист, огляд підозрих предметів та виявлення вибухонебезпечних речовин здійснюється батальйоном поліції особливого призначення.
  3. Службові приміщення суду використовуються за функціональним призначенням.

Відповідальність за використання приміщень, дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці покладається на працівників суду відповідно до наказу голови суду про закріплення приміщень.

  1. Паління в приміщеннях суду та прилеглій до будівлі суду території забороняється.
  2. Під час опалювального сезону забороняється відчиняти без особливої необхідності вікна.
  3. Використання міжміського телефонного зв’язку здійснюється лише працівниками суду виключно в службових цілях.
  4. У разі тимчасового виходу із службових приміщень протягом робочого дня працівники суду зобов’язані замикати двері ключем та не залишати в службовому приміщенні відвідувачів.
  5. Після закінчення робочого дня працівники суду зобов’язані:

- скласти службові документи до сейфу, шафи тощо, з метою обмеження доступу до них сторонніх осіб;

- вимкнути освітлення , електроприбори та оргтехніку;

- зачинити вікна;

- замкнути на ключ двері кабінету та вжити заходи з передачі приміщення під охорону у встановленому порядку.

 

VIII. Заохочення за успіхи в роботі

 

  1. За бездоганну та ефективну роботу, за особливі заслуги керівництвом суду до працівників апарату суду застосовують такі види заохочень:

         1) оголошення подяки;

         2) нагородження грамотою, почесною грамотою, іншими відомчими відзнаками державного органу;

         3) дострокове присвоєння рангу в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу";

         4) представлення до нагородження урядовими відзнаками та відзначення урядовою нагородою (вітальний лист, подяка, почесна грамота);

         5) представлення до відзначення державними нагородами.

  1. Заохочення до державних службовців, які займають посади категорії "В", застосовуються керівником апарату суду.
  2. Заохочення не застосовуються до державного службовця протягом строку застосування до нього дисциплінарного стягнення.
  3. Заохочення оголошуються наказом і заносяться до трудових книжок згідно з правилами їх ведення.
  4. Заохочення щодо помічника судді застосовує керівник апарату суду за поданням судді.
  5. За поданням голови суду, заохочення щодо керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду, застосовує начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області.

 

  1. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

 

  1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання чи неналежне виконання без поважних причин працівником покладених на нього трудових чи службових обов’язків, порушення державним службовцем обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує суд, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного стягнення, а також застосування інших заходів, передбачених чинним законодавством.
  2. Питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів вирішуються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
  3. За порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання з вини працівника покладених на нього обов’язків та недотримання цих Правил керівництво суду може застосувати один із заходів стягнення:

- догана;

- звільнення.

  1. За невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених Законом України "Про державну службу" та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому законом.

          Для державних службовців можуть встановлюватися особливості притягнення до дисциплінарної відповідальності у випадках, визначених законом.

До державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення:

         1) зауваження;

         2) догана;

         3) попередження про неповну службову відповідність;

         4) звільнення з посади державної служби.

 

  1. За порушення працівником апарату суду положень посадової інструкції, цих Правил, крім іншого, його може бути позбавлено премії або надбавки повністю або частково.
  2. Дисциплінарні стягнення щодо працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду у встановлені чинним законодавством строки.

Застосування заходів дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді.

Дисциплінарні стягнення до керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду за поданням голови суду застосувуються начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області.

  1. Застосування дисциплінарного стягнення оформлюється наказом, який доводиться до відома працівника суду під розпис.
  2. За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.
  3. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
  4. Дисциплінарне стягнення може бути знято достроково відповідним наказом за умови, що працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і проявив себе як сумлінний працівник.
  5. Протягом дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

 

  1. Контроль за виконанням Правил внутрішнього службового розпорядку та відповідальність за їх порушення

        

  1. Правила внутрішнього службового розпорядку доводяться до всіх працівників суду під розписку та є обов’язковими для виконання.
  2. Контроль за виконанням Правил покладається на керівництво суду.
  3. Працівники суду за невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на них цими Правилами, притягуються до дисциплінарної відповідальності і несуть матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

  1. Порядок повідомлення працівником суду про свою відсутність

 

  1. Суддя, працівник суду повідомляє голову суду, керівника апарату про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.
  2. У разі недотримання суддею, працівником суду вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність  на робочому місці.
  3. У разі ненадання доказів поважності причини своєї відсутності на роботі суддя, працівник суду повинен подати письмові пояснення на ім’я голови суду, керівника апарату суду щодо причин своєї відсутності.

 

XII. Перебування працівників суду в суді у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу

 

  1. Для виконання невідкладних завдань суддя, працівник суду може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом голови суду чи керівника апарату, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

         Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного працівника не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

  1. Голова суду, керівник апарату Лисичанського міського суду Луганської області за потреби може залучати суддів, працівників суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування суддів, працівників суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється керівником апарату суду та затверджується головою суду.

  1. У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний працівник, його посада, місце, дата та строк чергування.
  2. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні суддю, працівника суду, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається керівником апарату суду голові суду для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.

За роботу в зазначені дні (час) протягом місяця суддям, працівникам суду надаються відповідні дні відпочинку за їх заявами.

  1. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

XIII. Порядок доведення до відома працівників суду нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань

 

  1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома судді, працівників суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис судді, працівника Суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

  1. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома суддів, працівників Суду шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Лисичанського міського суду Луганської області.

 

XIV. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

 

  1. Голова Лисичанського міського суду Луганської області зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку головою суду покладені відповідні функції в суді.

  1. Працівники суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
  2. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
  3. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає голова суду та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

 

  1. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна працівником суду

 

  1. Працівники суду зобов’язані до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій суб’єктом призначення у Лисичанському міському суді Луганської області особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.
  2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою суду, провідним спеціалістом з питань персоналу або спеціалістом з питань персоналу та працівником суду, який звільняється.

Один примірник акта видається працівнику суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника суду.

 

XVI. Прикінцеві положення

 

  1. Недотримання вимог правил внутрішнього службового розпорядку є підставою для притягнення працівника суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
  2. Питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього службового розпорядку, вирішуються головою суду, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - спільно або за згодою з виборним органом первинної профспілкової організації у разі її наявності.