flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області

Засіданні круглого столу під назвою "Молодь говорить"

14 листопада 2018, 11:17

     Представник Лисичанського міського суду Ірина Нікульнікова прийняла участь у засіданні круглого столу під назвою "Молодь говорить", яке було ініційоване студентами та педколективом Вищого професійного училища (ВПУ) № 94, під егідою Дитячого фонду ООН UNICEF та громадської організації (ГО) «Ла Страда — Україна». Метою заходу було обговорення явищ булінгу та насильства в дитячих, учнівських та молодіжних колективах.
Також до участі у круглому столі зі студентами ВПУ № 94 долучилися заступник міського голови Ігор Ганьшин, директор ВПУ № 94 Максим Бунегін, начальники та спеціалісти структурних підрозділів Лисичанської міської ради, представники органів державної влади та голова громадської організації "Жіноча правозахисна група".
     Учасники заходу подивилися відеоролик з інформацією з протидії насильству, змонтований співробітниками UNICEF. А потім група студентів, що вже пройшли курс починаючих медіатрів, поділилися своїми думками з приводу мирного порозуміння сторін конфлікту та вирішення проблеми взаємовідносин однолітків один з одним.
     Зокрема, всі учасники заходу зійшлися на думці, що результативними та необхідними є проведення занять з медіації у навчальних закладах міста.
     Останнім часом зростає тенденція популяризації позасудового врегулювання спорів шляхом застосування процедури медіації як ефективного інструменту досудового вирішення спору.
     Для довідки:
     Медіація — це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася. Особливістю медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання. Під час проведення процедури медіації усі сторони повинні пам’ятати про певні правила та обв’язки, яких необхідно дотримуватися, — основні принципи медіації: добровільність, конфіденційність, активна участь (самовизначення) сторін, прийняття відповідальності за наслідки конфлікту, визнання важливості почуттів та потреб сторін, нейтральність і безпристрасність.
     Вирішуючи конфлікт за допомогою медіації, сторони повинні налаштуватися на співробітництво, і це є головним завданням медіатора — спеціально підготовленого посередника у вирішенні конфліктів, який однаковою мірою підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення.
Медіатор уважно слухає і не перебиває; дуже чітко висловлює свою думку; ставить питання, що сприяють розумінню ситуації; ставиться до кожного учасника ситуації з повагою; дотримується нейтралітету і не займає нічию сторону; не надає ніяких порад і не висловлює свою точку зору; не шукає, хто має рацію, а хто не має; допомагає учасникам процедури примирення знайти консенсус і справедливе вирішення проблеми чи суперечки.